این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد خرازی آنلاین روبانچی کاملا محفوظ می باشد

                                                                                      

                                                                   ارسال رایگان برای خرید های بالای یک میلیون تومان       

        

مقالات

آیا می‌دانید برای شروع خیاطی به چه ابزاری نیاز دارید؟ با وجود انواع ابزار خیاطی مختلف، ممکن است برای شما دشوار باشد که لوازم مورد نیاز خود را خریداری کرده و خیاطی را شروع کنید. در حالی که برخی از ابزارهای خیاطی، ضروری هستند، برخی دیگر بیشتر جنبه سرگرمی دارند: این لوازم، اختیاری هستند و بعداً هم می‌توانید تهیه کنید.

قدمت هنر خیاطی به اندازه قدمت زندگی انسان روی زمین است. از ابتدای آفرینش، انسان به دنبال پوشاندن بدن خود بوده است؛ اما از آنجایی که انسان همواره به دنبال تنوع و زیبایی است، تنها به پوشاندن بدن خود راضی نشد و همین امر باعث خلق هنر خیاطی شد. در این مطلب با ما همراه باشید تا در مورد تاریخچه خیاطی در جهان و ایران صحبت کنیم.

خیاطی را می‌توان یک خیاط خوب و باتجربه نامید که ابزار خیاطی را به طور کامل بشناسد و بتواند با استفاده از ابزار خیاطی درجه یک، لباسی باکیفیت و زیبا بدوزد؛ لباسی که مشتری با پوشیدن آن، احساس رضایت داشته باشد. خیاطی هم درست مانند هر حوزه کاری دیگری به ابزار باکیفیت و درجه یک نیاز دارد. اگر به ابزار توجهی نشود و خیاط از ابزار بی کیفیت استفاده کند، نتیجه نهایی چیزی نخواهد بود که انتظار می‌رود. با توجه به اهمیت ابزار خیاطی، باید بگوییم که وسایل و مواد اولیه زیادی در خیاطی وجود دارد که یکی از مهمترین آن‌ها، نوار اریب است.

همه ما روزانه با خیاطی و سوزن‌های خیاطی در ارتباط هستیم و برای دوختن لباس و پارچه‌ها و حتی لباس‌هایی که پاره شده‌اند، از این سوزن‌ها استفاده می‌کنیم. حال در این بین افرادی هستند که شغل اصلی آن‌ها، خیاطی است و افرادی هم تنها برای دوختن لباس‌هایی که پاره شده‌اند، به سراغ خیاطی می‌روند. هر آنچه که باید در مورد سوزن خیاطی برای دوخت دستی و چرخ خیاطی بدانید را برایتان بیان خواهیم کرد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد نحوه انتخاب سوزن مناسب برای دوخت دستی و ماشینی با شما صحبت کنیم. پس اگر شما هم با سوزن‌های خیاطی سروکار دارید و می‌خواهید گزینه مناسبی را انتخاب و خریداری کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

همه ما عاشق آثار هنری زیبا هستیم. انسان از همان ابتدا به دنبال خلق آثار زیبا بوده و است. به همین دلیل، هنرمندان سعی می‌کنند اشیاء روزمره را به آثار هنری محبوب و زیبا تبدیل کنند. در همین مسیر هنرهای تزئینی بسیاری پدید آمده است؛ اما هیچ کدام این هنرها، به اندازه گلدوزی طرفدار ندارند. با گلدوزی می‌توانیم به اشیاء و وسایل، جلوه‌ای هنری و زیبا ببخشیم. می‌توانیم به جرئت بگوییم که این هنر زیبا،‌ بخشی جدایی‌ناپذیر از فرهنگ ما است. در این مطلب می‌خواهیم شما را با انواع وسایل و ابزار گلدوزی آشنا کنیم. با ما در ادامه همراه باشید.

برای اینکه طرز فکر خود را در مورد مد و روش خرید لباس‌ها تغییر دهیم، باید روی مراقبت از پوشاک داخل کمد خود، تمرکز کنیم. ما باید به لباس‌هایمان به ‌عنوان همراهان زندگی روزمره خود نگاه کنیم، نه فقط چند تکه پارچه که چند باری می‌توانیم آن‌ها را بپوشیم. پس باید مراقب آن‌ها باشیم تا زمان بیشتری را با ما بمانند. ما در این مطلب می‌خواهیم 12 راهکار افزایش طول عمر لباس را برایتان بیان کنیم. با ما همراه باشید.

در روزهایی که مد تبدیل به یک صنعت بزرگ شده است و اهمیت دادن به ظاهر دیگر محدود به پوشیدن لباس‌های متنوع نیست؛ لازم است تا موارد دیگری را برای هرچه جذاب‌تر شدن تیپ خود بدانیم. یکی از مهمترین این موارد استفاده از اکسسوری است. راهی قطعی برای داشتن ظاهری جذاب! اما برای استفاده درست از این مهم ابتدا باید اکسسوری را بشناسیم و سپس انواع مختلف آن را معرفی کنیم. اگر شما هم به تیپ و ظاهر خود اهمیت زیادی می‌دهید؛ تا پایان این مقاله همراه ما باشید

گلدوزی یکی از لطیف‌ترین هنرهایی است که به عنوان یک کار در منزل انجام می‌پذیرد. در مقاله "گلدوزی چیست و چگونه گلدوزی را شروع کنیم؟" در مورد جزئیات و مزایای پرداختن به این هنر متفاوت و جذاب پرداختیم و گفتیم گلدوزی به دو صورت ماشینی و دستی انجام می‌شود؛ اما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع گلدوزی با دست آشنا کنیم و در مورد هرکدام، توضیحاتی را ارائه دهیم. همچنین با ذکر کاربرد هر عنوان، پس از خواندن این مقاله، شما می‌توانید تشخیص دهید در موارد مختلف از چه نوع گلدوزی استفاده کنید.

پیش‌تر، کار در منزل یکی از فعالیت‌هایی بود که بسیار مورد استقبال عموم مردم خصوصاً بانوان قرار می‌گرفت؛ اما با شیوع ویروس کرونا این نوع از فعالیت‌ها نه تنها قوتی صد چندان گرفت بلکه تبدیل به یک دسته‌بندی جامع شامل مجموعه‌ای از کارها شد که یکی از این زیر دسته‌های مهم، گلدوزی می‌باشد. در این مقاله به شرح، بررسی، اقدامات لازم و انواع مختلف این هنر ارزنده می‌پردازیم

پارچه ها نقش به خصوصی در زنگی ما ایفا دارند که شاید خیلی از ما آن را نادیده بگیریم؛ از پارچه های رومبلی گرفته تا لباس هایی که می‌پوشیم. تصمیم‌گیری در مورد اینکه با کدام نوع پارچه محصول نهایی خود را تولید کنید بسیار مهم است، زیرا پارچه‌ ها کیفیت‌ و کارایی‌ متفاوتی دارند. از الیاف طبیعی گرفته تا الیاف مصنوعی و از دست‌بافت گرفته تا پارچه های صنعتی، در این مقاله می‌خواهیم در مورد انواع پارچه‌ ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

از تور برای تزئین لباس‌ها مانند لباس نامزدی، لباس مجلسی و ...، استفاده می‌شود؛ اما، در کدام نوع لباس باید از چه نوع تور استفاده کرد؟ تور، پارچه‌ای ظریف است که بیشتر جنبه تزئینی دارد. در این مقاله می‌خواهیم انواع تور خیاطی و کاربرد آن‌ها را برایتان بیان کنیم. پس اگر شما هم می‌خواهید در این باره اطلاعات کاملی کسب کنید، با ما همراه باشید.

هر فصل، زیبایی خاص خود را دارد اما پاییز چون طاووسی چند رنگ و فریبنده، ازنظر شکوه، یک سر و گردن از فصول دیگر بالاتر است. همان‌طور که طبیعت در پاییز، هزاران رنگ متنوع به دیدگان ما هدیه می‌دهد، نوع لباس‌هایی که در پاییز می‌توان استفاده کرد نیز به همین اندازه متنوع است. ظاهری جذاب در یک فصل جذاب، غوغایی در چشمان دیگران به پا می‌کند.